Egzotyczne,  Podróże

Najpiękniejszy hotel, zero ludzi i dzika plaża

Hotel Le Palais

Tęsknię za Tajlandią i czekam na moment gdy otworzy się z powrotem na turystów. Jeśli jeszcze raz wybierałabym się do Tajlandii, to nieważne jaki miałabym plan, nieważne czy już wszystko byłoby zaplanowane i ogarnięte – wiem, że musiałabym jechać na południową wyspę Koh Phangan i zobaczyć to miejsce.

Hotel z antycznego świata

Le Palais Hotel – do tej pory żaden hotel nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Hotel zdaje się być zbudowany z jakby przetransportowanych do tego celu elementów świątyni Angkor Wat z sąsiadującej Kambodży. Jest ABSOLUTNIE niesamowity. Wszystko jest niewiarygodnie autentyczne, ale jednak z Angkor Wat nie ma poza wyglądem wiele wspólnego.

Po zajechaniu pod hotel i rzucie oka z zewnątrz jest się, serio, w niemałym szoku. To jednak nadal nic w porównaniu z tym, co się dzieje gdy do niego wejdziesz. Wchodzisz na nagrzane słońcem ciepłe kamienne schody. Przy zapraszającym wejściu, które otacza mini-fosa zostawiasz buty, robisz krok i – wchodzisz do antycznego świata.

Zdajesz sobie sprawę, że to nie była tylko piękna okładka. Całe wnętrze hotelu, wraz z pokojami utrzymane jest w totalnie antyczno-bajkowym klimacie.

Le Palais Hotel

Wyjątkowe położenie

Dodatkowej magii dodaje mu położenie na odludziu, cisza i, dosłownie, oddanie czci detalom. Nie powinien zdziwić Cię już raczej fakt, że w pokojowej toalecie jest podobnie. Tu nawet uchwyt na papier toaletowy jest płaskorzeźbą wykutą w kamiennej ścianie. Obiekt położony jest w naprawdę wyjątkowym miejscu, usytuowany na zboczu klifu. Z górnych poziomów i basenu rozpościera się widok na ocean oraz na dolne części obiektu. Na tym tle robią niemniejsze wrażenie.

U podnóża hotelu znajduje się przecudnej urody dzika plaża z obłymi głazami i wygiętymi palmami. I to jest wisienka, na tym i tak już wyśmienitym torcie.

Thailand

Wydawać by się mogło, że nic tu nie może bardziej zaskoczyć – a jednak!

Absolutną niespodzianką był w hotelu…brak ludzi. Podczas 2-dniowego pobytu nie spotkaliśmy nikogo oprócz jednej pary na śniadaniu w restauracji położonej w najniższej partii obiektu przy plaży.

Najpiękniejsze hotele świata

Na wypadek gdyby nie przekonał Cię nadal powyższy opis – cena ok. 120 zł /os. Ze śniadaniem 😉